Systemy zagospodarowania wody deszczowej

ZBIORNIKI NA DESZCZÓWKĘ

Ekonomiczny oraz ekologiczny sposób na pozyskanie wody idealnej do mycia samochodu, podlewania roślin w ogrodzie, spłukiwania, a nawet… prania (dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów). Betonowe zbiorniki na deszczówkę oferowane przez nas montowane są tak, jak zasobniki na ścieki i cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Pozwalają na znaczne oszczędności w zużyciu wody pitnej dla każdego gospodarstwa domowego.

Dlaczego?

Betonowe zbiorniki na deszczówkę już na stałe wpisały się w standardowe wyposażenie większości posesji. Pozwalają na zebranie wody opadowej z dachu, tarasu bądź balkonu, a następnie – wykorzystanie jej wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby eksploatowania czystej wody pitnej:

ü  do podlewania trawnika, krzewów i kwiatów w ogrodzie,

ü  do mycia samochodów lub innego sprzętu mechanicznego,

ü  do spłukiwania nieczystości w toalecie,

ü  a nawet do prania

Przy czym, oprócz ekologicznego oraz ekonomicznego aspektu wykorzystania deszczówki, pojawiają się dodatkowe, wymierne korzyści. W porównaniu z wodą pozyskiwaną z wodociągów, ta ze zbiornika nie jest „twarda” – jeśli więc wykorzystujemy ją do prania, podzespoły urządzeń nie są narażone w tak dużym stopniu na zniszczenie z powodu zakamienienia. Rośliny znajdujące się w naszym ogrodzie również znacznie lepiej tolerują wodę opadową.

Zajmujemy się podłączeniem wszystkich rynien odprowadzających wodę z dachu do zbiornika, montujemy hydrofory, pompy do poboru deszczówki oraz filtry.

TABELA POJEMNOŚCI ZBIORNIKÓW

Pojemność (litry)

Wymiary (dł. x szer. x wys. w cm)

5000

250 x 200 x 135

6000

250 x 200 x 160

8000

250 x 200 x 210

9000

250 x 200 x 225

10000

250 x 340 x 215

12000

250 x 350 x 240

Oferowane przez nas produkty posiadają APROBATĘ TECHNICZNĄ NR AT-15-9112 wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie oraz specjalistyczny PROJEKT TECHNICZNO-BUDOWLANY. To potwierdzenie niezawodnej jakości naszych zbiorników.

Macie Państwo zamówienie niestandardowe? Zapraszamy do kontaktu, a na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie dopasowane do Waszych potrzeb

 

Więcej zdjęć oraz aktualne informacje znajdziesz na naszym FB KLIKNIJ TUTAJ BY PRZEJŚĆ